Головна

Новини

Дистанційне навчання

Виховна робота

Методична робота

Прозорість та відкритість

До відома батьків, громадськості

Статистика

НУШ

Фінансування

Нормативні документи

Історія школи

Сторінка бібліотекаря

 

Сторінка психолога

Рижкова Людмила Євгеніївна,  практичний психолог

Усім, хто завітав на цю сторінку, доброго дня!

Якщо ви хотіли б емоційно себе розвантажити, виконайте завдання: Грають всі!

Просто перейдіть за посиланням та натисніть на чоловічка. Ця вправа обов’язково підійме настрій кожному.

Є різні варіанти:

https://www.zanorg.com/musicmachines/beatles/

https://www.zanorg.com/musicmachines/quatuor/

https://www.zanorg.com/musicmachines/country/

 

 

 

Шановні учні, батьки! У цей складний для всіх нас період з метою дистанційного консультування учасників освітнього процесу (учнів, вчителів, батьків) практичний психолог Рижкова Л.Є. працює в онлайн-режимі. У разі потреби просимо звертатися на електронну пошту liuda-ryzhkova@ukr.net (на лист буде відреаговано одразу)

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ 6-11 РОКІВ В УМОВАХ ВІЙНИ

1.       Запевніть дитину, що вона в безпеці.

2.       Робіть усе в звичному режимі, якщо це можливо.

3.       Обмежте доступ до телевізора, газет і радіо (щоб дитина менше чула різної інформації).

4.       Приділяйте час на розмови з дитиною.

5.       Відповідайте на запитання коротко, але чесно.

6.       Хай діти будуть чимось зайняті.

7.       Заохочуйте дітей допомагати.

8.       Знайдіть надію, наводячи конкретні приклади.

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ 12-17 РОКІВ В УМОВАХ ВІЙНИ

1.     Зробіть так, щоб ваш підліток знову відчув себе в безпеці.

2.     Допоможіть підлітку відчути себе корисним.

3.     Відкрийте двері для обговорення (на будь-які теми).

4.     Заохочуйте до спілкування з групами однолітків, іншими дорослими (родичами, вчителями).

5.     Обмежте доступ до телевізора, газет і радіо (щоб дитина менше чула різної інформації).

6.     Допоможіть вдатися до корисних та потрібних дій.

  

 

 

 

        

 

 

 

 

Поширений міф, що психолог потрібен для того, щоб давати корисні поради. Професійний психолог ніколи не нав'язує свій погляд, оскільки знає, що будь-яка порада – це рішення, яке ґрунтується на власному досвіді та переконаннях, і найбільше підходить саме тому, хто її дає. Кожна людина володіє унікальним досвідом, відмінним від інших, тому тільки Ви самі можете знати, що для Вас є найкращим виходом у ситуації, яка склалася.

Задача цієї сторінки познайомити Вас з природою окремих психологічних проблем, їх наслідками для розвитку, показати можливі шляхи вирішення конкретної проблеми. Проте, якщо у вашому житті виникло ускладнення, яке ніяк не вирішується або повторюється знову і знову, є відчуття відсутності внутрішніх опор, втрачена радість, - зверніться до психолога. Особистий контакт з психологом є ціннішим і більш цілющим, ніж контакт віртуальний.

Для чого потрібна психологічна допомога?

Психолог покликаний допомагати психічно здоровим, нормальним людям, адже кожен у своєму житті час від часу відчуває напруженість, невдачі, печалі і стреси. Ці відчуття іноді пов'язані з причинами, подолати які людина самостійно не у змозі. У цих випадках може бути корисною допомога психолога.

Звернутися до психолога варто, якщо Ви знову і знову «наступаєте на ті ж самі граблі», наприклад: через страх не наважуєтесь вийти з виступом перед КЛАСОМ, чи весь час потрапляєте у конфлікти, чи утримуєте руйнуючі Вас стосунки, чи Вам складно розпочати будь-яку нову справу, підтримувати довготривалі стосунки, тощо.  Психолог може допомогти, у тому випадку, якщо Ви переживаєте незадоволеність собою, невпевненість у собі, відчуваєте брак ресурсу долати перешкоди. Деяких людей приводять до психолога постійне внутрішнє напруження, відчуття сильного психічного болю, інші звертаються через те, що їх життя втратило сенс.

Отже, психологічна допомога доречна у випадках, коли труднощі і проблеми виникають зсередини Вашої особи, є похідними Вашого характеру, коли щось блокує Ваші можливості  перед лицем реального повсякденного життя.

Як працює психолог?

Основою психологічної допомоги є переконаність в тому, що кожна особистість має вроджену здатність до розвитку і позитивних змін.

Психолог допоможе встановити причини з яких відбувається блокування людиною своїх можливостей, зрозуміти чому вона сама собі ставить перешкоди у житті і, звичайно, знайти шляхи вирішення проблем, віднайти гармонію у собі та з оточуючими людьми.

Не варто розглядати участь у психологічному консультуванні як  пасивну присутність, тоді як психолог Вас "лікуватиме" або "учитиме". Швидше це спільна робота.

Справжнім результатом цієї спільної роботи є відновлення Вашої здатності самостійно та успішно вирішувати власні складні життєві ситуації.

 

Події

У кожному закладі освіти діє психологічна служба. Основним завданням якої в період воєнного стану є піклування про ментальне здоров’я всіх учасників освітнього процесу та створення безпечного освітнього середовища. Просвітницька й профілактична робота зі збереження ментального здоров’я здійснюється практичним психологом через реалізацію Всеукраїнської програми «Ти як?», проведення тематичних тижнів у рамках збереження ментального здоров’я та навчання здобувачів освіти самодопомоги у випадках виникнення негативних емоційних станів.

З  профілактики проявів будь-яких ознак насильства та булінгу психологічною службою вроваджуються акції «16 днів проти насильства», тематичні дні з протидії булінгу.

 

 

 

 

 

 

Тиждень психології

Із 22.04 по 26.04 2024 року в Ніжинській ЗОШ I-III ступенів №7 зі здобувачами освіти були проведені просвітницькі й профілактичні заняття, присвячені Всеукраїнському дню психолога, що традиційно відзначається в квітні. Цього року заходи проводились під гаслом «Я ОК». Метою їх  проведення було покращення ментального здоров’я кожного, емоційне розвантаження, надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу через вправи, ігри та техінки.

Починаючи з понеділка, 22.04, здобувачі освіти 5-6-х класів стали учасниками психологічного квізу «З психологією в серці», «пройшовши» станції «Запитай психолога», «Сфери діяльності», «Визнач емоції», «Психологічні ребуси», діти більше дізналися про діяльність психолога в закладі освіти, попрактикувалися у вирізненні емоцій та розвинули логічне мислення.

 

 

Квест-гра «Джепарді», проведена з учнями 9-А класу, сприяла обговоренню важливих аспектів психологічного здоров’я, навчанню способам підтримки один одного, переконанню у важливості емпатії та толерантності.

Учні 7-Б класу напередодні дня психолога взяли участь у розвивавальному занятті «Гармонія в колективі – успіх у справах», де семикласники поглибили розуміння командної роботи та дійшли до висновку, що поєднавши зусилля, можна досягти будь-якої мети.

 

 

 

23 квітня, у день психолога, учні 3-Б класу виготовили «Мальованку з секретом», яка навчила їх, як зберегти все те, що найдорожче для кожного в житті.

 

У п’ятницю, 26.04, були підведені підсумки тижня. Дякуємо всім за активну участь!

 

 

 

 

 

День безпечного Інтернету

Щороку в лютому відзначається день безпечного Інтернету. На сьогодні це питання є особливо актуальним. Із 5.02 по 9.02.2024 р. здобувачі освіти Ніжинської ЗОШ I-III ступенів №7 об’єднались разом для уникнення небезпек у мережі.

Протягом тижня з учнями 7-х та 10-х класів на онлайн-заняттях «# Не ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті», «Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе» училися протистояти маніпулятивним впливам, розрізняти позитивний та негативний контент.

Пізнавальною для 5-6 класників виявилася інтерактивна гра «Детектор брехні. Безпечний Інтернет», у ході якої підлітки сформулювали навички безпечного спілкування та навчилися уникати ризикованих ситуацій в онлайн-просторі.

Цікавим став проведений із учнями 9-Б класу квест «Тест Білборда та кохання в Інтернеті», розроблений організацією #stop_sexting, яка працює для захисту дітей.

Учасники із задоволенням вирішували різні завдання, шукали підказки, щоб перейти до наступного послання з метою ознайомлення з реальними життєвими історіями героїв, що потрапили в тенета віртуальних злочинців.  Девізом заходу стало питання, на яке кожен відповів: «Перед тим, як зробити будь-який пост у мережі, подумай, чи хотів (ла) б ти бачити це на білборді в центрі міста?»

Сподіваємося, що знання, отримані учнями протягом тижня, будуть корисними у створенні власного безпечного інтернет-простору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Семінар-практикум для педагогів

На сьогодні війна виснажує нас фізично та психологічно. У цих умовах усі потребують підтримки. Для того, щоб вміти протистояти стресу, необхідно розвивати в собі резилієнтність.

Тому сьогодні, 27.10.2023 року, у Ніжинській ЗОШ I-III ступенів №7 із метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» для педагогів психологічною службою закладу був проведений семінар-практикум «Резилієнтність або як залишатися в ресурсі під час війни».

Учасники семінару більше дізналися про стресостійкість, як здатність нашої психіки швидко відновлюватись після впливу несприятливих життєвих обставин. За допомогою вправ «Я не самозванець», «Дихання по квадрату», «Безпечне місце», «Заземлення», «Кольорова медитація» педагоги опанували техніки саморефлексії та зняття внутрішньої напруги.

Присутні корисно провели час. Дякуємо усім за активну участь! Бажаємо міцного здоров’я, добра, віри в перемогу!

 

 

 

 

 

Психолого-педагогічний консиліум

Оновлення змісту освіти робить проблему адаптації до нової ситуації навчання однією з найважливіших для сучасних десятикласників. Звертається увага на адаптацію в новому колективі, до профільного навчання, до вимог учителів.

Тому сьогодні, 24 жовтня 2023 року, у Ніжинській ЗОШ I-III ступенів #7 був проведений психолого-педагогічний консиліум "Адаптація учнів 10-х класів до навчання в профільній школі».

Метою консиліуму було створення умов для вироблення єдиної педагогічної позиції, спільної системи заходів щодо оптимізації освітнього процесу десятикласників.

Класні керівники ознайомили присутніх із короткою характеристикою класів, звернули увагу на позитивні сторони в роботі з учнями, наголосили на методах та формах, що є найбільш прийнятними у взаємодії з дітьми.

На основі проведених моніторингових досліджень практичним психологом Рижковою Л.Є. та соціальним педагогом Кривущенко Н.О. зроблено аналіз результатів.

За допомогою вправи «Проблемний кейс" усі учасники консиліуму спільно обговорили особливості роботи зі здобувачами освіти.

Насамкінець були прийняті рішення консиліуму та подальші кроки підтримки старшокласників у період адаптації.

 

 

 

18 жовтня - Європейський день з протидії торгівлі людьми

До 18 жовтня - Європейського дня з протидії торгівлі людьми разом зі здобувачами освіти 10-Б та 10-Д класів розглянули основні різновиди торгівлі людьми та права, що порушуються в рамках проблеми. Також через гру "Рожеві окуляри" підвищили рівень знань, пов'язаних із цим явищем.

 

 

 

 

 

Інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я»

ТИ ЯК?

До 10 жовтня, Всесвітнього дня ментального здоров’я, психологічною службою Ніжинської ЗОШ I-III ступенів №7 протягом тижня з 09.10 по 13.10.2023 р. був проведений інтерактивний івент.

Учні 3-4-х, 5-7-х, 8-А, 9-Б, 10-Г класів узяли участь у психологічному квесті, «відвідавши» 6 станцій: «Стабілізація», «Знайди емоції», «Рухлива», «Покажи дію», «Корисні поради» та «Творча». Однією із «зупинок» також було й анкетування (вхідне та вихідне).

Насамкінець усі учасники отримали інформаційні матеріали «Ти як» та стали учасниками руханкасили від Олександра Педана.

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\19.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\1.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\5.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\6.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\7.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\8.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\15.jpg

 

C:\Users\1\Desktop\ФОТО НА ЗАМІТКУ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я\34.jpg

 

 

 

Головна

Новини

Дистанційне навчання

Виховна робота

Методична робота

Прозорість та відкритість

До відома батьків, громадськості

Статистика

НУШ

Фінансування

Нормативні документи

Історія школи

Сторінка бібліотекаря